Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 541   projektov
12 nových

Súdne pojednávanie vo veci rozvod a stanovenie výživného a vyplatenie prémií

«»
Prípona
.doc
Typ
referát
Stiahnuté
20 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
6855
Posledná úprava
16.08.2018
Zobrazené
1 552 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Dňa 14. novembra 2007 o 11:15 som sa zúčastnila súdneho pojednávania na Okresnom súde v Nitre (spis č. 8C/61/2007), v rámci ktorého sa prejednávala otázka schválenia rozvodu a stanovenia výšky výživného pre neplnoleté deti manželov Žáčikových. Pojednávanie viedla samosudkyňa JUDr. Koscelanská, ktorá vo veci samotnej v tento deň aj rozhodla.
Na pojednávaní sa osobne zúčastnili navrhovateľka (p. Žáčiková), odporca (p. Žáčik) a pracovníčka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre (ÚPSVaR), ako kolízny opatrovník neplnoletých detí manželov Žáčikových.
Nedostavila sa právna zástupkyňa navrhovateľky JUDr. Beresecká, no napriek tomu sa pokračovalo v pojednávaní na súhlas navrhovateľky. Predchádzajúce súdne pojednávanie bolo odročené, nakoľko bolo potrebné vykonať prešetrenie zo strany ÚPSVaR o starostlivosti o deti u oboch manželov.
Obe deti žijú už v súčasnej dobe oddelene, staršia dcéra žije s otcom a mladšia je v starostlivosti matky. Na predchádzajúcom súdnom pojednávaní bola dohodnutá výška výživného zo strany oboch rodičov tak, že otec bude prispievať sumou 2500 Sk/mesačne a matka na staršiu dcéru sumou 800 Sk/mesačne. Tak odporca ako aj navrhovateľka súhlasia s dohodnutými podmienkami rozvodu, s rozdelením detí i s výškou výživného.

Kľúčové slová:

súdne pojednávanie

obchodné právo

zákonník práce

pracovné právo

rozvod

stanovenie výživného

vyplatenie prémií

civilné právoObsah:
 • Súdne pojednávanie vo veci
  Rozvod a stanovenie výživného
  Záznam zo súdneho pojednávania z oblasti civilného práva
  Súdne pojednávanie vo veci
  Vyplatenie prémií
  Záznam zo súdneho pojednávania z oblasti obchodného práva