Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 600   projektov
8 nových

Typológia - Duo strecha - skladba strechy

«»
Prípona
.rar
Typ
technický výkres
Stiahnuté
2 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
44050
Posledná úprava
18.02.2014
Zobrazené
1 692 x
Autor:
peppo
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
JEDNOPLAST PLOCHA DUO STRECHA SKLADBA
Optimálne zateplenie plochej strechy s izoláciami URSA Vám zaistí tepelnú pohodu v interiéri v zime aj v lete a minimalizuje náklady na vykurovanie a chladenie domu.

1. Dvojplášťová strecha

Dvojplášťová strecha sa skladá z dolného plášťa so ​​zateplením zhora minerálnou izoláciou na báze skla URSA, ďalej nasleduje prevetrávaná vzduchová medzera a horný plášť.
Nepochôdzna strecha s obrátenou skladbou bezpečne zaistí ochranu hydroizolácie pred poškodením. Pred vonkajšími mechanickými vplyvmi chráni hydroizoláciu vrstva tepelnej izolácie na báze extrudovaného polystyrénu URSA XPS, ktorá je umiestnená nad ňou smerom do exteriéru.
Obrátená skladba umožňuje užívateľom veľkú variabilitu vo využití plochej strechy. Tepelná izolácia z extrudovaného polystyrénu URSA XPS vďaka svojej pevnosti a nenasiakavosti bezpečne chráni vrstvu hydroizolácie a umožňuje používať strechu ako terasu.Kľúčové slová:

jednoplast plocha

strecha

skladba strechy

strešná konštrukciaObsah:
  • JEDNOPLAST PLOCHA DUO STRECHA SKLADBA
    Skladba plochej jednoplášťovej duo strechy

Zdroje:
  • Konstrukce střechy DUO může splnit i nejvyšší požadavky na tepelně technické parametry střechy. Optimálně kombinuje výhody konstrukce obrácené střechy a konvenčně zateplené (jednoplášťové) konstrukce ploché střechy. První vrstva zateplení je řešena konvenčním způsobem s hydroizolací kladenou na tepelný izolant, druhá vrstva izolace URSA XPS, která je poté kladena na hydroizolaci, navyšuje tepelný odpor konstrukce a zároveň hydroizolaci chrání. Tento typ kontrukce může v podstatě eliminovat jakékoliv kondenzační jevy ve střeše.