Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 611   projektov
11 nových

Spolková republika Nemecko - Medzinárodný cestovný ruch

«»
Prípona
.doc
Typ
seminárna práca
Stiahnuté
9 x
Veľkosť
6,9 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
13425
Posledná úprava
09.12.2020
Zobrazené
2 010 x
Autor:
jelsulka
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Nemecko bolo zdecimované dvomi svetovými vojnami v prvej polovici 20. storočia. Po skončení 2. svetovej vojny v roku 1945 bolo územie Nemecka rozdelené na štyri okupačné zóny, ktoré obsadili víťazní Spojenci USA, Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Sovietsky zväz. Z okupačných zón vznikli dva nemecké štáty: Nemecká spolková republika a Nemecká demokratická republika. K opätovnému zjednoteniu Nemecka došlo až v roku 1990.

Spolková republika Nemecko ( Bundesrepublik Deutschland ) je parlamentná federatívna republika na čele s prezidentom. Výkonnú moc zastupuje spolkový prezident ( volený na 5 rokov - od 1. júla 1999 je ním pán Johannes Rau ), spolkový kancelár ( je ním od roku 1998 pán Gerhard Schroder ) a vláda. Zákonodarnú moc predstavuje dvojkomorový parlament: Spolkový snem ( Bundestag ) - má 672 členov na štvorročné volebné obdobie, Spolková rada ( Bundesrat ) - má 68 menovaných členov. Každá spolková krajina má vlastnú ústavu, parlament a vládu.

Nemecko leží v strednej Európe medzi 47°16′15″ a 55°05′33″ severnej šírky a 5°52′01″ a 15°02′37″ východnej dĺžky a zasahuje od Severného a Baltského mora až na juh k Alpám. Susedí s deviatimi štátmi. Celková dĺžka hraníc je 3786 km a pobrežie má dĺžku 2390 km. Na západe je to Holandsko, Belgicko, Luxembursko a Francúzsko, južnú hranicu tvorí Švajčiarsko a Rakúsko, na východe je to Česká republika a Poľsko, na severe Dánsko.

Nemecko tvorí 16 spolkových krajín : Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Berlín, Braniborsko, Brémy, Hamburg, Hesensko, Meklenbursko-Predné Pomoransko, Dolné Sasko, Severné Porýnie-Vestfálsko, Porýnie-Falcko, Sársko, Sasko, Sasko-Anhaltsko, Šlesvicko-Holštýnsko, Durýnsko.
...

Kľúčové slová:

Spolková republika Nemecko

Nemecko

štátne zriadenie

dejiny

horstvo

rozloha

obyvateľstvo

vodstvo

podnebie

nezamestnanosť

poľnohospodárstvo

cestovný ruch

Berlín

Mníchov

HamburgObsah:
 • Spolková republika Nemecko
  Dejiny
  Vodstvo
  Horstvo
  Ostrovy
  Podnebie
  Fauna a flóra
  Obyvateľstvo
  Náboženská štruktúra
  Jazyk
  Školstvo
  Poľnohospodárstvo
  Nerastné suroviny
  Priemysel
  Doprava
  Nezamestnanosť
  Cestovný ruch
  Berlín
  Mníchov
  Hamburg/Frankfurt n/M.
  Hanover/Kolín/Drážďany
  Mapa Nemecka
  Použitá literatúra

Zdroje: