Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 546   projektov
0 nových

Konflikty na pracoviskách a ich riešenie

«»
Prípona
.doc
Typ
seminárna práca
Stiahnuté
68 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
7798
Posledná úprava
24.06.2018
Zobrazené
3 166 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Konflikty sú prirodzenou súčasťou nášho života a vznikajú všade tam, kde ľudia prichádzajú do vzájomného kontaktu. O niektorých miestach dokonca platí, že sú priam stvorené na to, aby v nich z času na čas vypukol konflikt...
K „ohrozeným“ lokalitám celkom určite patria pracoviská, kde sa ľudia nielen väčšinou každodenne stretávajú, ale v závislosti od pracovnej náplne a postavenia spolupracujú na riešení spoločných zadaní. Dnes však nebude reč len o tom, ako konflikty riešiť. Zaoberať sa budeme práve opačnou úlohou - ako vytvoriť priestor na pokojné spolunažívanie pracovníkov.
Konflikt je zápas medzi nezávislými stranami založený na nerovnakom vnímaní toho istého cieľa. Začínajúci sa spor sa obyčajne prvýkrát prejaví v rozhovore, v ktorom diskutujúci zistia, že existujú veci, ktoré nevedia vyriešiť k obojstrannej spokojnosti. Spor môže prerásť do konfliktu, v ktorom zúčastnené strany veľmi často prestanú komunikovať alebo sa začnú vzájomne urážať. Na elimináciu tohto typu sporu je vhodná mediácia, pretože jej cieľom je obnoviť komunikáciu, stanoviť jej presné pravidlá a vytvoriť priestor na riešenie sporu.

Kľúčové slová:

konflikt

mediácia

riešenie konfliktov

komunikácia

sporObsah:
  • Druhy konfliktov
    Riadenie konfliktov
    Spôsoby riešenia konfliktov (z hľadiska vplyvu zúčastnených)
    Mediácia