Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 677   projektov
1 nových

História - Konflikt v Kosove

«»
Prípona
.doc
Typ
seminárna práca
Stiahnuté
22 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
3755
Posledná úprava
16.05.2017
Zobrazené
1 265 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Podstata dohody

Dočasná dohoda mala mať platnosť tri roky a zabezpečí vytvorenie demokratickej samosprávy, mier a bezpečnosť pre každého, kto žije v Kosove:
• Demokratická samospráva bude zahrňovať všetky záležitosti každodenného záujmu všetkých ľudí v Kosove, vrátane vzdelávania, zdravotnej starostlivosti a ekonomického rozvoja. Kosovo bude mať prezidenta, parlament; vlastné súdy, silnú lokálnu vládu a inštitúcie národnostných menšín s takými právomocami, ktoré zabezpečia identitu každému národnostnému spoločenstvu
• Bezpečnosť bude garantovaná medzinárodnými vojskom rozmiestneným na území Kosova. Lokálna polícia, zostavená zo všetkých príslušníkov národnostných menšín, bude zabezpečovať pravidelný dozor nad dodržiavanim poriadku. Federálne a republikové bezpečnostné zložky opustia Kosovo, s výnimkou limitovaného množstva vojska na ochranu hranic.
• Po troch rokoch sa uskutoční medzinárodné stretnutie, aby sa ustanovil mechanizmus konečného usponadania Kosova. Na tomto medzinárodnom stretnutí bude dôležitým faktorom vôl'a občanov.

Kľúčové slová:

Balkán

Kosovo

konflikt

samospráva

globálny chaos

argumentácia

analýzaObsah:
  • Analýza návrhu Dočasnej dohody o mieri a samospráve v Kosove z€Rambouillet
    Postoje a argumentácia Slovenskej republiky
    Pozadie konfliktu v Kosove
    Balkán ako model globálneho chaosu
    Kosovo - výzvy pre Slovenskú republiku