Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 744   projektov
8 nových

Podnikateľský plán firmy DENA - Obuv a kožená galantéria

«»
Prípona
.doc
Typ
ekonomický plán
Stiahnuté
213 x
Veľkosť
0,2 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
4585
Posledná úprava
21.09.2017
Zobrazené
2 659 x
Autor:
rouli
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Tento podnikateľský plán má slúžiť na interné účely novozaloženého podniku a taktiež ako podklad na získanie finančného úveru vo výške 100 000 Sk od Slovenskej sporiteľne pri úrokovej sadzbe 11,3 %. Splatnosť úveru je 5 rokov formou ročných splátok, s rovnakou výškou ročnej platby vo výške 20 000 Sk. Peňažné prostriedky budú použité na začatie podnikateľskej činnosti v oblasti predaja obuvi a koženej galantérie.

Základnou ideou firmy je preniknúť na trh v oblasti predaja rôzneho druhu obuvi a koženej galantérie a uspokojovať tak požiadavky čo najväčšieho počtu zákazníkov. Zámerom je, aby sa firma stala úspešnou na trhu a zároveň bola i silnou konkurenciou pre ostatných v blízkom okolí.

Firma bude pôsobiť na trhu, ktorý zahŕňa obec Družstevná pri Hornáde a jej okolie, kde trhový potenciál predstavuje okolo 9000 ľudí. Marketingová politika bude orientovaná na všetky vekové kategórie. Snahou tak bude osloviť a získať široké vrstvy obyvateľstva. Cieľovým segmentom sú preto akíkoľvek zákazníci, ktorí majú o ponúkané tovary záujem.

Majiteľkou firmy je Denisa Kuzmová, ktorá je prevádzkovateľkou živnosti. Zamestnáva 1 pracovníčku, Evu Korienkovú, ktorá vykonáva funkciu vedúcej predajne.

Firma sídli v prenajatých priestoroch na Hlavnej ulici č. 12 v obci Družstevná pri Hornáde. Z toho vyplýva i konkurenčná stratégia, ktorá je založená na umiestnení predajne na Hlavnej ulici, kde sa nenachádza žiadny konkurent.

Kľúčové slová:

podnikatelský plán

produkty

trh

konkurencia

marketing

podnik

riadenie podnikuObsah:
 • TEXTOVÁ ČASŤ

  1. Prehľad základných informácií -3-
  2. Podnik -4-
  3. Produkty -5-
  4. Trhy -6-
  5. Konkurencia -6-
  6. Marketing -7-
  7. Umiestnenie podniku, administratíva -8-
  8. Organizácia a riadenie podniku -9-
  9. Analýza rizík -10-

  FINANČNÁ ČASŤ
  10. Finančný plán -11-