Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 553   projektov
3 nových

Poznámky a referencie k článkom na tému Šikanovanie

«»
Prípona
.doc
Typ
študijný materiál
Stiahnuté
73 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
2993
Posledná úprava
30.03.2017
Zobrazené
1 541 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Úvod

Šikanovanie bolo dlhý čas považované za jav, ktorý sa občas v školách vyskytuje. Výskumy z posledných rokov ale ukazujú, že je oveľa rozšírenejší ako sa predpokladalo, a že škody, ktoré môže na obetiach zanechať, môžu byť veľmi vážne a môžu mať dlhodobé následky. Sú známe prípady, keď šikanovanie dohnalo žiaka k samovražde.
Väčšie vedomosti o šikanovaní viedli v školách k mnohým zásadným iniciatívam upriameným na ich potláčanie. Od škôl sa teraz očakáva, že budú v boji so šikanovaním presadzovať jasné zásady a uplatňovať konkrétny program. V boji s týmto neduhom sa používa celá rada nových postupov.
Šikanovanie v školách nebude nikdy úplne potlačené, avšak niet pochýb, že sústredené úsilie, ktoré sa v súčasnosti proti šikanovaniu uplatňuje, k jej znižovaniu veľmi prospieva a ponúka pomoc jednak šikanujúcim žiakom a tiež ich obetiam.
Bibliografický súpis obsahuje 94 záznamov z knižného a časopiseckého fondu Knižnice P. O. Hviezdoslava a z databáz Slovenskej národnej knižnice a Českej národnej knižnice. Súčasťou súpisu je menný register.

Kľúčové slová:

šikanovanie

pedagóg

šikana

šikanovanie žiaka

škola



Obsah:
 • Úvod
  Prvé kroky šikanovaného žiaka :
  Prvé kroky pedagóga:
  Čo nesmie spraviť pedagóg:
  Šikanovanie v škole
  Knihy
  Články