Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 978   projektov
5 nových

Klinická smrť - Život po živote

«»
Prípona
.doc
Typ
slohová práca
Stiahnuté
8 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
9399
Posledná úprava
03.08.2018
Zobrazené
4 971 x
Autor:
jusininy
Facebook icon Zdieľaj na Facebooku
Detaily projektu
Popis:
Predovšetkým, nikdy som nebol sám blízko smrti, a teda nebudem opisovať skúsenosti z prvej ruky. Nemôžem zároveň hovoriť o dokonalej objektívnosti, pretože som sa v tomto projekte nedokázal vyhnúť vlastným emóciám.

Po druhé, píšem ako človek, ktorý nie je detailne oboznámený s rozsiahlou literatúrou o paranormálnych a okultných javoch.

Treťou otázkou je moja náboženská výchova .Moja rodina patrí ku rimokatolíkom, avšak moji rodičia nikdy nevnucovali svoje náboženské presvedčenie alebo predstavy .Vyrástol som teda s určitým „náboženstvom“, ale nie so súborom nemenných doktrín.
Hneď v úvode chcem povedať, že sa nesnažím dokázať ,že existuje život po smrti. Nemyslím si, žeby takýto „dôkaz” bol v súčasnosti možný.

Čo vlastne znamená smrť pre človeka?
Túto otázku si kladie ľudstvo od samého počiatku svojej existencie .Pre väčšinu z nás je ťažké hovoriť o smrti .Má to dva dôvody :psychologický a kultúrny ,téma smrti je pre nás tabu .Možno podvedome cítime ,že keď sa dostávame do kontaktu so smrťou ,hoci nepriamo ,konfrontuje nás to s vyhliadkou na vlastnú smrť .snáď najbežnejšou analógiou tohto typu je porovnávanie smrti a spánku .Sami si hovoríme ,že zomrieť je niečo ako zaspať .I keď sú analógie o spánku staré a rozšírené ,rozhodne nás nemôžu dostatočne potešiť a upokojiť ,pretože spánok je pozitívny a žiadúci zážitok v živote ,preto lebo po ňom nasleduje prebudenie.

Kľúčové slová:

klinická smrť

úvaha

Platón

Swedenborg

vysvetlenia

farmakológia

neurológiaObsah:
 • Biblia
  Platón
  Tibetská kniha mŕtvych
  Emanuel Swedenborg
  Vysvetlenia:
  1.farmakologické
  2.fyziologické
  3.neurologické

Zdroje:
 • R.A. Moody