Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 639   projektov
2 nových

Seminárna práca na tému Prvá pomoc

«»
Prípona
.doc
Typ
seminárna práca
Stiahnuté
11 x
Veľkosť
0,4 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
5005
Posledná úprava
01.08.2017
Zobrazené
1 416 x
Autor:
ivkaml
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Prvá pomoc je neoddeliteľnou súčasťou liečenia rozličných poranení a náhlych ochorení. Správne poskytnutá prvá pomoc už zachránila život mnohým postihnutým a prispela ich rýchlejšiemu a úplnému uzdraveniu.

Nemožno povedať, že by sa u nás výučbe prvej pomoci nevenovala pozornosť. So zásadami poskytovania prvej pomoci sa občania môžu oboznámiť v kurzoch organizovaných červeným krížom, v autoškolách a prvá pomoc je aj súčasťou výučby na školách.

Napriek tomu poskytovanie prvej pomoci nie je doteraz na potrebnej úrovni. Hlavnú príčinu vidíme v tom, že mnohí občania ešte stále nedoceňujú skutočný výzvam prvej pomoci, ďalej v nejednotnej výučbe základných postupov, a najmä v zanedbávaní Praktickej časti výučby.

V slovenskom preklade Príručky prvej pomoci sa podrobne a výstižne opisujú najrozličnejšie postupy pri poskytovaní prvej pomoci zodpovedajúce súčasným poznatkom. Hlavný doraz sa kladie na stavy bezprostredne ohrozujúce život. Poznanie základných jednotných postupov a ich včasné a správne uplatnenie je najmä pri týchto stavoch najdôležitejšie.

Kľúčové slová:

prvá pomoc

dýchanie z úst do úst

oživovanie

popáleniny

zlomeniny

topenie saObsah:
 • PRVÁ POMOC
  Ciele prvej pomoci:
  Hlavné spôsoby prvej pomoci
  Dýchanie z úst do úst
  Vonkajšia masáž srdca
  Oživovanie detí
  Zastavenie krvácania
  Popáleniny
  Zlomeniny
  Topenie sa