Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 700   projektov
9 nových

Česká pojišťovna a.s.

«»
Prípona
.doc
Typ
ročníková práca
Stiahnuté
0 x
Veľkosť
0,4 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
127
Posledná úprava
15.03.2017
Zobrazené
1 624 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Česká pojišťovna má dlhú a bohatú tradíciu. Je najstarším poisťovacím ústavom v Českej republike a právna nástupkyňa První české vzájemné pojišťovny, založenej v roku 1827. Do roku 1969 bola súčasťou pôvodnej Státní pojišťovny a na základe teritoriálneho princípu došlo v uvedenom roku k rozdeleniu na Českou státní pojišťovnu a Slovenskú štátnu poisťovňu. Česká pojišťovna a.s. bola založená Fondom národného majetku Českej republiky.

Česká pojišťovna je na českom trhu od svojho založenia najväčšou poisťovňou českého poistného trhu z hľadiska výšky predpísaného poistného. V roku 2002 dosiahol trhový podiel vo výške predpísaného poistného 37,2 %, v životnom poistení 36,2 % a v neživotnom 37,8 %.

Spoločnosť sa orientuje na retailovú klientelu v občianskych poisteniach a na stredných a veľkých klientov v oblasti priemyslových a podnikateľských rizík. S blížiacim sa vstupom ČR do EÚ patrí medzi najdôležitejšie ciele pre rok 2003 úspešne prevedenie interných organizačných zmien, ktorých cieľom je vybudovanie modernej a efektívnej poisťovne vo vzore západných krajín. Spoločnosť sa bude naďalej zameriavať na udržanie svoje trhovej pozície a riadení finančnej skupiny s cieľom ponúkať kompletný súbor finančných služieb.

Kľúčové slová:

poistenie

likvidita

náklady

rezervy

konsolidácia

solventnosť

analýza nákladovObsah:
 • Profil České Pojišťovny a.s.
  Prehľad vývoja hlavných ekonomických
  ukazovateľov
  Rentabilita a Zadĺženosť
  Predpísané poistné
  Likvidita
  Škodovosť a analýza nákladov
  Rezervy
  Umiestnenie prostriedkov technických rezerv
  Konsolidácia
  Solventnosť
  Záver
  Použitá literatúra

Zdroje:
 • Výročná správa Českej pojišťovny a.s. za rok 2002