Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 700   projektov
9 nových

Uchovanie bezpečného prostredia, posúdenie rizík, prevencia

«»
Prípona
.doc
Typ
štátnicové otázky
Stiahnuté
16 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
30160
Posledná úprava
09.03.2010
Zobrazené
1 741 x
Autor:
sissi2510
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Posúdenie rizík vzniku úrazov
Schopnosť ľudí chrániť sa pred úrazmi a nehodami je ovplyvnená množstvom faktorov, pričom sestry musia na každý z týchto faktorov prihliadať, keď plánujú starostlivosť alebo učia pacientov chrániť seba samých. Medzi tieto faktory patria:
 VEK. Vedomosťami a presným poznaním okolia sa ľudia naučia chrániť sa pred mnohými nehodami. Deti sa naučia len znalosťami a skúsenosťou, čo im môže uškodiť ( napr. na ceste do školy zastaviť sa pred prechodom na druhú stranu ulice a vyčkať, kým prejdú blížiace sa dopravné prostriedky nedotýkať sa horúcich výhrevných telies a pod.). Pre mladých je dôležité naučiť sa všetko o okolí.
Starší ľudia sa musia osobitne chrániť pred úrazmi, nakoľko ťažšie udržujú rovnováhu (pre ohnuté držanie tela s posunom centra gravitácie dopredu). Staršia osoba sa musí naučiť vstávať pomaly pre zabránenie pádu následkom rýchleho, náhleho pohybu. Pomalosť pohybov a zníženie ostrosti pocitov môže tiež prispievať k potenciálnemu vzniku nehody (napr. nemusia počuť ani vidieť približujúce sa auto, nemusia vidieť podnožku, nie sú schopní sami vystúpiť z vane).