Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 515   projektov
2 nových

Modelovanie a simulácia mechatronických systémov

«»
Prípona
.zip
Typ
skriptá
Stiahnuté
67 x
Veľkosť
3,6 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
8677
Posledná úprava
12.04.2018
Zobrazené
1 247 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Mechatronika vznikla ako odozva na spoločenskú potrebu automatizácie, elektronizácie a informatizácie strojárskej výroby, výrobných strojov a výrobkov.

Značná časť moderných strojárskych výrobných strojov, zariadení a výrobkov stratila svoj pôvodný čisto strojársky charakter. Pôvodné strojárske výrobné stroje a strojárske výrobky pracovali prevažne na mechanických princípoch. Neskôr sa v strojárstve začali používať elektrické meracie prístroje a elektrické pohonné jednotky, elektromotory s jednoduchým logickým riadením a reguláciou. Moderné strojárske výrobné stroje, zariadenia a výrobky sa vyznačujú vysokou sofistikáciou založenou na elektronizácií, automatizácií a informatizácií.

Prienik elektroniky, moderných prostriedkov automatizácie a informačných technológií do strojárskych výrobných strojov, technologických liniek, automatov a strojárskych výrobkov si vyžiadal charakter ich pracovných činnosti a funkcií. Tieto zariadenia sa vyznačujú zložitými mechanickými pohybmi, diskontinuálnou alebo po častiach spojitou, cyklickou prevádzkou a transformáciou rôznych foriem energie. Monitorovanie, riadenie a diagnostiku takých zariadení ako aj vyhodnocovanie kvality technologických procesov a produktov umožňujú moderné inteligentné senzorické, riadiace a pohonné systémy na baze mikroelektroniky, výkonovej elektroniky, komunikačných a softvérových informačných technológií.

Kľúčové slová:

simulácia

modelovanie

matlab

simulink

mechanika

dynamika

stavové rovnice

prenosová funkciaObsah:
 • Mechatronický systém
  Modelovanie a simulácia
  Dynamické systémy - disketné systémy
  Dynamické systémy - prenosová funkcia
  Dynamické systémy - stavové rovnice
  Elektrické obvody
  MATLAB Simulink
  Mechanické systémy