Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 826   projektov
12 nových

Vybrané kapitoly z teológie - Islam

«»
Prípona
.doc
Typ
seminárna práca
Stiahnuté
3 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
28689
Posledná úprava
11.01.2018
Zobrazené
1 162 x
Autor:
blueprincess
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Hovorí sa , že je toľko ciest k bohu , koľko je ľudí. Preto môžeme nájsť množstvo náboženstiev, náboženských spoločností a rôznych siekt.
Medzi najrozšírenejšie náboženstvá na svete patrí aj islam. Islám je najmladšie svetové náboženstvo, je to monoteistické a najrýchlejšie šíriace sa náboženstvo. Islam znamená „odovzdanie sa božej vôli“ a moslim je „ten, kto sa podriaďuje božej vôli.“ Ten, kto prijal islam, sa nazýva moslim. Moslimov je na svete asi 1 miliarda, z toho 800 miliónov sunnitov, 150 miliónov šíitov, 3 milióny charidžovcov.
Islam nie je len náboženstvo, je to spoločenský režím, súbor morálnych, spoločenských a ďalších noriem. Boh moslimov sa volá Alláh. Islám vznikol v 7.storočí n.l. a založil ho prorok Mohamed /arab. Muhammad/.
Mohamed- sa narodil okolo roku 570 v Mekke /dnešná Saudská Arábia/.
Pochádzal z rodu Hášim, z kmeňa Kurajšovcov. V mladosti osirel, jeho otec zomrel ešte pred jeho narodením a matka zomrela, keď mal 6 rokov. Vychovával ho strýko Abú Talíb, obchodník, s ktorým od svojich 12 tich rokov chodil na obchodné cesty. Keď dospel, vstúpil do služby k bohatej vdove Chadídži. Bola o 15 rokov staršia. Ako 25 ročný sa s ňou oženil a mali spolu 6 detí.

Kľúčové slová:

islam

teológia

manažment cestovného ruchu

Šaháda

Mohamed

kapitolyZdroje:
  • Svetové náboženstvá- Mladé letá 1993
  • Veľký atlas svetových dejín- Readers Digest výber 2002
  • H.Waidddenfels- Světová náboženství- Zvon 1992