Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 826   projektov
12 nových

Alkohol a mladí ľudia

«»
Prípona
.doc
Typ
seminárna práca
Stiahnuté
26 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
22613
Posledná úprava
20.04.2009
Zobrazené
8 855 x
Autor:
himka8
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
V poslednej dobe sa veľa rozpráva a píše o nebezpečenstve a zlých vplyvoch rôznych druhov drog, pričom sa akosi zabúda na najstaršiu, najrozšírenejšiu a mladým ľuďom kdekoľvek dostupnú drogu – alkohol. Neuvedomuje a podceňuje sa nebezpečenstvo, ktoré sa skrýva v jeho neuváženom užívaní. Myslím, že je to tak preto, že väčšina ľudí alkohol za drogu nepovažuje. Hľadajú v ňom akési potešenie, zábavu, dobrú náladu, no aj únik pred problémami a všednými starosťami.
Hlavnou témou práce je alkohol, ktorý neminie v dnešnej dobe ani mladých ľudí. Alkohol vstúpil do ľudského života ľahkým krokom. Jeho užívanie sa v mnohých prípadoch zmenilo na zneužívanie a tak je to až dodnes. Nemôžeme im povedať, ktorou cestou života by mali ísť, ale môžeme im ukázať, aké úskalia na nich číhajú, čo všetko alkohol na nich a pri ich užívaní nastražil.
Seminárna práca bola zameraná na bližšiu analýzu pojmov ako je alkohol, alkoholizmus, ľudia, komplikácie a dôsledky. Cieľom mojej práce bolo rozobratie dôsledkov pitia alkoholu u mladých ľudí, ako aj jeho nepriaznivých účinkov na zdravie každého človeka.

Kľúčové slová:

Alkohol

Alkoholizmus

Komplikácie

Dôsledky

ĽudiaZdroje:
  • BUTORA, M.: Mne sa to nemôže stať. Bratislava : ARCHA, 1992.
  • HUTCHIN, K.: Ako nezabiť sám seba. Martin : OSVETA, 1975.
  • SHAPIRO, S.: Alkohol a iné drogy. Bratislava : ARCHA, 1975.
  • ŠEDIVÝ, V.: Ľudia, alkohol a drogy. Bratislava : OBZOR, 1987.
  • http://referaty-seminarky.sk/alkohol-a-nikotin/ (28.03.2008).