Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 553   projektov
5 nových

Koučing a mentoring

«»
Prípona
.doc
Typ
semestrálna práca
Stiahnuté
28 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
36941
Posledná úprava
05.03.2011
Zobrazené
1 775 x
Autor:
veronika16
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Jednou z kľúčových oblastí dobre fungujúceho podniku je zabezpečenie vzdelávania pre svojich zamestnancov a to nielen pre výkonných zamestnancov, ale aj pre riadiacich pracovníkov, čiže manažérov. Iba kvalifikovaná pracovná sila je zárukou pre efektívny chod firmy.

Dôležitou oblasťou vzdelávania manažérov je ich rozvoj – osobný alebo kariérový. Pre formovanie tohto rozvoja sa používajú rôzne metódy a medzi ne patrí aj metóda koučovania, ktorá rozvíja komunikačné schopnosti, schopnosť klásť vhodné otázky a schopnosť smerovať svojho podriadeného bez príkazov. Práve pre tieto charakteristiky takéhoto druhu vzdelávania som sa rozhodla venovať sa tejto téme – koučingu a mentoringu.

Cieľom mojej práce je, aby sme mali základný prehľad o tom, čo koučing a mentoring znamená, aké sú ich ciele a výhody takéhoto druhu vzdelávania.

1.1 História koučingu
Koučing má svoju históriu i pôvod. Samotné, pôvodne anglické slovo „coach" sa nám spája hlavne so športom. „Coaching“ pôvodne označoval prácu športového trénera, ktorý trénoval, vychovával, školil svojich zverencov...

1.2 Čo je koučovanie ?
Koučing je spôsob rozvoja pracovného a osobného potenciálu jednotlivca alebo skupiny ľudí. Kouč pomáha koučovanému rozvíjať pracovný potenciál a zmenšovať, prípadne aj odstraňovať bariéry, ktoré mu bránia v rozvoji...


Kľúčové slová:

koučing

mentoring

coaching

koučovanie

vzdelávanie

osobnosť mentora

história mentoringuObsah:
 • 1 KOUČOVANIE
  1.1 História koučingu
  1.2 Čo je koučovanie ?
  1.3 Druhy koučovania
  1.4 Osobnosť kouča
  2 MENTORING
  2.1 História mentoringu
  2.2 Zásady mentoringu
  2.3 Osobnosť mentora
  3 KOUČING VERZUS MENTORING
  ZÁVER

Zdroje: