Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 630   projektov
4 nových

Dopyt po osobnej leteckej preprave

«»
Prípona
.doc
Typ
referát
Stiahnuté
9 x
Veľkosť
0,2 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
8342
Posledná úprava
23.02.2018
Zobrazené
1 098 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Tému, ktorou sa v tejto práci budeme zaoberať by sme mohli súhrnne nazvať dopyt po osobnej leteckej preprave. Pokúsime sa vám priblížiť ekonomické zákonitosti, ktorých platnosť budeme overovať práve v tomto špecifickom podnikateľskom prostredí.
Za objekt našej analýzy sme si vybrali najväčšie slovenské letisko.
V prvej časti vám podnik v krátkosti predstavíme a porovnáme dva zatiaľ najúspešnejšie roky v histórii tejto spoločnosti. Zameriame sa na medzi ročný nárast počtu odbavených pasažierov. Tu predpokladáme, že dopyt po osobnej leteckej preprave narastá, ak sa zvyšujú reálne dôchodky obyvateľov.
V druhej časti porovnáme vybrané časové obdobia z ostatných rokov a za pomoci štatistických údajov si dovolíme odhadnúť zákonitosti spotrebiteľského správania na trhu služieb. Pokúsime sa overiť tvrdenie že, nárast dopytu po osobnej leteckej preprave je determinovaný preferenciami jej účastníkov.
Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a. s. (BTS) je oficiálny názov akciovej spoločnosti registrovanej na Slovensku, majiteľmi akcií sú MDPT SR podielom 34% a FNM SR podielom 66%. Na tomto letisku nájdeme niekoľkých prepravcov poskytujúcich služby osobnej leteckej prepravy z tých na Slovensku registrovaných spomeňme SkyEurope Airlines, a. s. pôsobiaca na Slovensku od roku 2001. Ďalším prepravcom je Air Slovakia, spol. s r. o. , k zahraničným spoločnostiam spomenieme nízkonákladové aerolínie Ryanair, nemeckú národnú spoločnosť Lufthansa a České aerolínie(CSA).

Kľúčové slová:

osobná letecká preprava

zväčšenie dopytu

ročný nárast

porovnanie

výskumná práca

celosvetové meradloZdroje:
  • NORDHAUS, W. a SAMUELSON, P. (2000) Ekonómia. 16.vyd. Bratislava: ELITA
  • LEBIEDZIK, M. NEZVAL, P. MAJEROVÁ, I. (2006) Svetová ekonomika 1. vyd. Brno: Computer Press a. s.