Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 602   projektov
19 nových

Distribúcia a jej časti, Odbytové cesty a Distribučná logistika

«»
Prípona
.doc
Typ
analýza
Stiahnuté
11 x
Veľkosť
0,1 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
5660
Posledná úprava
15.11.2017
Zobrazené
2 083 x
Autor:
-
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Definícia distribúcie

Distribúcia vo svojej podstate znamená, akou najlepšou cestou a najlepším spôsobom dať do obehu vyrobený produkt, a ako tento produkt na trhu uplatniť.
To znamená vybudovať najúčinnejšie odbytové cesty a použiť najúčinnejších prostredníkov predaja, až k samotnej kúpe výrobku. Znamená to i postoj podniku k charakteru výrobku, rozsiahlosti a výške jeho výroby, ktorý má rozhodujúci vplyv kto a ako bude výrobok predávať. Nielen činnosť na podporu predaja, ktorý predstavuje osobný predaj, nové výrobky a propagáciu s reklamou, majú vplyv úspešní predaj výrobkov, ale aj obchodná sieť, ktorá musí byť zvolená správne.
Obchodná sieť musí byť zvolená výrobcom hlavne na základe charakteru výrobku, ktorý ma priami vplyv potrebách zákazníka. Tak u potravinárskych produktoch si vysoký odbyt vyžaduje čo najväčší počet predajní, ľahko dosiahnuteľných zákazníkov, pretože potraviny potrebuje každý spotrebiteľ. U produktov ostatného, priemyselno-spotrebného charakteru je síce rozsiahla sieť predajní u niektorých druhou dôležitá, ale rozsiahlosť nieje nutnou podmienkou. Zákazník nepotrebuje tieto produkty na každodennú spotrebu.

Kľúčové slová:

Distribúcia

distribučná logistika

skladovanie

doprava

obchodní partneriObsah:
 • Distribúcia a jej časti
  Definícia distribúcie
  Distribučná politika
  Distribučná logistika
  Odbytové cesty
  Pozícia nášho podniku
  Distribučná logistika
  Obchodné partneri:
  Skladovanie
  Spôsob dopravy
  Množstvo dopravného tovaru