Hľadaj Zobraz: Univerzity Kategórie Rozšírené vyhľadávanie

44 210   projektov
21 nových

Prehľad softvérových licencií a aplikačný softvér

«»
Prípona
.zip
Typ
SOČ
Stiahnuté
2 x
Veľkosť
1,0 MB
Jazyk
slovenský
ID projektu
2401
Posledná úprava
02.12.2016
Zobrazené
1 431 x
Autor:
ozzy6666
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Mojou témou ročníkovej práce sú Softvérové licencie a aplikačný server. Táto téma ma veľmi zaujala. Lebo so samotnými licenciami a softvérom sa stretávame veľmi často a vôbec si neuvedomujem ako je to dôležitá súčasť programu alebo počítača.

Samotnú licenciu väčšina z nás len tak odignoruje a a za škrtne že súhlasí s danými podmienkami. A podľa môjho subjektívneho názoru je to chyba. Pýtate sa prečo? Nato je veľmi jednoduchá odpoveď, veď nejaký človek tu licenciu vymyslel a nevymýšľal ju len tak z dlhého času ale preto aby nás užívateľov oboznámil s podmienkami používanie daného produktu.

Tak o soft. licenciách som už pár viet povedal tak teraz sa trochu zameriam na aplikačný softvér. Softvér je duša PC čo by bol PC bez softvéru? Nič iba kus železa a súčiastok. Samotný softvér ma veľké množstvo využitia napríklad na tvorbu textu, obrázkov, prezentácií webových stránok ale i na zapojenie tlačiarni a iných doplnokov.

Tak vidíte tak rozdielne témy ako spolu súvisia.. Pýtate sa ako?

Veď predsa keď inštalujeme samotný softvér čo sa nás inštalačný program opýta? Súhlasíte s podmienkami licenčnéj zmluvy? Na vidíte ako všetko spolu v tomto odbore súvisí. Jedna vec by sa tu bez druhej nezaobišla.

Kľúčové slová:

aplikačný server

komunikačné technológie

softvérové licencie

spojovacia technika

grafikaObsah:
  • n_6919860.jpg
    praca.doc
    znenie zmluvy.doc

Zdroje:
  • Internet